Gorące lato!

Choć do wakacji jeszcze dwa tygodnie, lato rozpieszcza upałami. Zapraszamy na tydzień z Eduradą!

Lato, które przyszło w tym roku wyjątkowo wcześnie nie daje o sobie zapomnieć – po kolejnym upalnym weekendzie kolejny upalny tydzień przed nami. Na szczęście większość ocen już wystawiona i uczniowie przynajmniej zaczynają zażywać wolności, podczas gdy nauczyciele przygotowują się do podsumowania kolejnego roku szkolnego.

W ostatnich tygodniach roku szkolnego kończymy rozpoczęte wcześniej ważne tematy, a w tym tygodniu dodatkowo patrzymy w przeszłość, ponieważ Edurada obchodzi urodziny! Co zatem mamy Państwu do zaproponowania w tym tygodniu?

W poniedziałek druga część rozpoczętego w ubiegłym tygodniu tematu rodziców dziecka z niepełnosprawnością. W tym tygodniu o psychologicznych reperkusjach diagnozy i najwcześniejszych reakcjach, jakich można się spodziewać. Temat ważny dla nauczycieli i dla rodziców dzieci zdrowych, aby lepiej rozumieć sytuację rodziców uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

We wtorek kontynuujemy temat dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w drugiej części artykułu o przedszkolu przygotowanym na przyjęcie dzieci z cukrzycą. Warto przeczytać, warto się zainspirować!

W środę – temat niezwykle ważny, szczególnie pod koniec roku szkolnego, gdy wszyscy odczuwamy zmęczenie i ciężar przepracowanych miesięcy. Urlop dla poratowania zdrowia: o czym stanowią nowe przepisy, co się zmieniło, komu przysługuje i jak najlepiej go wykorzystać – pisze Beata Jeziorska.

W czwartek ostatnia część cyklu o roli nauczyciela w procesie nauczania. Tym razem o środkach dydaktycznych i metodach racy – w przygotowaniu do kolejnego roku szkolnego.

W piątek zaś zabierzemy Państwa w sentymentalną podróż sześć lat wstecz, do początków Edurady: pomysłu na jej powstanie, osób zaangażowanych w jej działanie, ekspertów, którzy dla Państwa piszą. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Tymczasem przesyłamy Państwu odrobinę słodkiego chłodu i życzymy dobrego tygodnia i pożytecznej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *