Grudniowo i przedświątecznie

Witamy w drugim grudniowym tygodniu. Zapraszamy do Edurady na rozgrzewkę!

Jak dobrze, że już tak blisko święta! Oddycha się inaczej, gdy pachną choinki, ciemne wieczory są bardziej znośne, gdy rozświetlają je choinkowe lampki, nawet zakupy robi się przyjemniej, gdy z głośników płyną kolędy. Dobrze, że już niedługo przerwa świąteczna, czas na odpoczynek, na bycie z rodziną, na zwolnienie tempa i przypomnienie sobie, co jest dla nas najważniejsze.

W Eduradzie jeszcze pracujemy ciężko, choć i my dajemy się porwać świątecznemu nastrojowi. Co przygotowaliśmy dla Państwa w tym tygodniu?

W poniedziałek druga część artykuły Beaty Jeziorskiej o szybkim i efektywnym czytaniu. Praktyczne, przydatne ćwiczenia, które można zaproponować uczniom. Polecamy!

We wtorek przypominamy artykuł Wojciecha Turewicza o projekcie edukacyjnym. Czy warto go stosować? Jak to robić, aby przyniósł uczniom jak najwięcej korzyści? Przeczytajcie Państwo koniecznie.

W środę – nowe zadania nauczycieli i wychowawców w świetle nowego rozporządzenia o pomocy-psychologiczno-pedagogicznej. Warto sobie przypomnieć, warto sprawdzić, na ile je realizujemy.

W czwartek zapraszamy do lektury dyrektorów i kandydatów na dyrektorów na cotygodniową porcję wiedzy z zakresu zarządzania.

W piątek zaś – już zupełnie świątecznie – tekst o pomaganiu. O pomaganiu okołoświątecznym, ale też o korzyściach, jakie pomaganie przynosi. Warto!

Życzymy dobrego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *