I znów zaczyna się szkoła

Dwa miesiące to mnóstwo czasu, a jednak minęły błyskawicznie. We wtorek znów powitamy szkołę, uczniów, nauczycieli…

Mamy nadzieję, że w ten pierwszy, wrześniowy dzień, wszyscy uczestnicy uroczystych ceremonii rozpoczęcia roku szkolnego będą pełni entuzjazmu, energii, dobrych chęci i wiary, że właśnie ten rok będzie jeszcze lepszy. Pogoda ma nas rozpieszczać, zatem łatwiej wszystkim będzie o optymizm. Oby powakacyjną formę i zaangażowanie udało się utrzymać jak najdłużej!

Edurada witała się z czytelnikami uroczyście w zeszłym tygodniu, dziś zatem spokojnie kontynuujemy rozpoczętą już pracę.

W poniedziałek niezbędnik na początek roku, czyli artykuł Bogdana Żerkowskiego, który jak zwykle rzeczowo i konkretnie przypomina o tym, co najważniejsze przy organizacji roku szkolnego. Polecamy.

We wtorek Wojciech Turewicz kontynuuje temat informacji zwrotnej, tak istotnego elementu komunikacji z uczniem i wspierania jego wysiłków edukacyjnych. Lektura obowiązkowa – dla nauczycieli, dyrektorów i rodziców.

Środa to dalszy ciąg artykułu Anny Polak na temat wpływu osobowości na wyniki w szkole ponadgimnazjalnej, zaś czwartek – kontynuacja artykułu Bezaty Jeziorskiej dotyczącego oceniania kształtującego.

W piątek jak zwykle zapraszamy rodziców do rozmowy o wychowaniu dzieci…

Życzymy ciekawej i pożytecznej lektury, a poza tym:
Uczniom – sukcesów
Nauczycielom – satysfakcji
Dyrektorom – spokoju!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *