Jak dużo książek masz w domu? Pokaż je! W 2024 roku Internet podbija trend Bookshelf Wealth

W sieci zapanowała moda na chwalenie się domową biblioteczką. TikTok pełen jest filmików przedstawiających wnętrza, których ozdobą są książki. To zarówno kunsztownie urządzone gabinety z regałami wznoszącymi się aż do sufitu, jak i przytulne domowe kąciki ze stosami książek, lampą do czytania i fotelem uszakiem. Zyskujący popularność trend nazwano „Bookshelf Wealth” – i wiele wskazuje na to, że zdominuje on świat designu w 2024 roku. Czy to oznacza koniec minimalizmu we wnętrzach? Być może, ale nas cieszy bardziej fakt, że internetowa społeczność coraz częściej odnajduje piękno w namacalnych, analogowych przedmiotach, a czytanie wraca do mody.

Eksperci od urządzania wnętrz tłumaczą, że w przypadku Bookshelf Wealth najcenniejsza jest autentyczność. Wskazane jest, aby na półkach gromadzić nie tylko kupione przez siebie książki, ale i te otrzymane w spadku po dziadkach, upolowane na pchlim targu czy w antykwariacie. Wiekowe tomy w starych oprawach nadają wnętrzu klimat i nobliwy charakter. By pomieszczenie miało swój indywidualny rys, obok książek możemy wyeksponować osobiste pamiątki czy przedmioty, które są dla nas ważne.

„Oprócz pokazywania dowodów na to, że jesteśmy namiętnymi czytelnikami, powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie – ceramikę, fotografie, świece oraz inne drobiazgi – upewniając się przy tym, że jak najlepiej oddają one nasze zamiłowania i pasje” – czytamy na łamach amerykańskiego Architectural Digest. Czytaj więcej u źródła: https://zwierciadlo.pl/lifestyle/wnetrza/539008,1,jak-duzo-ksiazek-masz-w-domu-pokaz-je-w-2024-roku-internet-podbija-trend-bookshelf-wealth.read

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *