Jak skutecznie uczyć się do sprawdzianów i egzaminów? Tych metod powinni uczyć w szkole. Sprawdzone naukowo i nie ma mowy o nudzie!

Jak skutecznie się uczyć? Z pewnością dobrą metodą nie jest siedzenie po nocach tuż przed egzaminem. Jednak jeśli czujesz, że potrzebujesz nauczyć się jednego zagadnienia lub powtórzyć materiał, możesz to zrobić nawet w kilka dni! Liczne badania dowodzą, że kluczem do sukcesu w nauce jest różnorodność, a więc korzystanie z więcej niż jednego sposobu zapamiętywania. Tego, jak się uczyć, powinni nauczać w szkole. Poznaj różne metody i wykorzystaj je do nauki do sprawdzianów, kartkówek i egzaminów.

Jak się uczyć, aby zapamiętać
Matura 2024 to egzamin, który wymaga zaprezentowania ogromnych ilości informacji. Ilość materiału to powtórzenia, a także do nauczenia od podstaw może przerażać. Na szczęście istnieją różne techniki zapamiętywania, których celem jest uczenie się tak, aby informacje zostały z nami w pamięci długotrwałej. Warto je wykorzystać podczas powtórek do egzaminów, ale nie tylko.

Sprawdzone metody, które jeśli wdrożysz w życie, sprawią, że nauka do sprawdzianów w roku szkolnym lub nauka języka obcego będzie nie tylko bardziej skuteczna, ale także przyjemna i bez grama nudy!

Bierne kilkukrotne czytanie jednego materiału do nauki to zdecydowanie najmniej efektywna strategia uczenia się. Oszczędzaj czas i jej nie stosuj! – pisze Radosław Kotarski, w książce Włam się do mózgu.

Metody, które naszym zdaniem, są najbardziej cenione i potwierdzone badaniami, podzielimy na dwie grupy:

techniki pamięciowe werbalne i niewerbalne,
techniki wizualne i przestrzenne.
Czytaj dalej u źródła: Jak skutecznie uczyć się do sprawdzianów i egzaminów? Tych metod powinni uczyć w szkole. Sprawdzone naukowo i nie ma mowy o nudzie! (msn.com)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *