Jesiennie i świątecznie

W piątek Nauczycielskie święto – Edurada życzy więc wszystkiego co najlepsze!

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Pozwólcie Państwo, że z tej okazji w imieniu redakcji Edurady złożę Państwu najserdeczniejsze życzenia: radości i satysfakcji z wykonywanej pracy, wdzięcznych uczniów i rodziców, pasji i energii do codziennych edukacyjnych zmagań, zdrowia i spokoju.

Święto jednak dopiero w piątek, a Edurada już od dziś proponuje Państwu ciekawe i pożyteczne artykuły. Zaczynamy od tekstu Anny Polak dotyczącego pracy socjalnej. Autorka wyczerpująco opisuje jej zasady, beneficjentów i reguły nią rządzące. Kopalnia wiedzy, polecamy: pierwsza część artykułu dziś, druga za tydzień.

We wtorek w cyklu „Dyrektor na starcie” zachęcamy do spojrzenia na szkołę jako organizację. Jakie są jej cele? Jak w ich realizacji rola dyrektora? Polecamy!

W środę wracamy do tematu współpracy między nauczycielami i rodzicami oraz roli tych ostatnich w życiu szkoły. Na naszych łamach gościmy nową felietonistkę – Ilonę Walach. Zachęcamy do lektury i dyskusji!

W czwartek wracamy do tematu czytelnictwa, które jest wszak tegorocznym priorytetem ministerstwa. Tym razem Krystyna Budzianowska pisze o znaczeniu pierwszych książek w życiu dziecka dla jego późniejszych relacji z literaturą. Lektura obowiązkowa!

W piątek wreszcie – w dniu święta nauczycieli – zaprosimy Państwa do lektury tekstu o roli nauczycieli w naszym życiu. Czy ich wpływ kończy się wraz z opuszczeniem murów szkoły? Zachęcamy do czytania i … pisania o Państwa doświadczeniach.

Życzymy słonecznego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *