Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy!

Dzisiejszy artykuł wstępny będzie krótki, aby nie odwracać Państwa uwagi od tego, co w tym tygodniu najważniejsze.

Hurra, długi weekend! Wiele szkół uczyniło 10 listopada dniem wolnym od zajęć edukacyjnym, w związku z czym w piątek wzrósł ruch na drogach, a w poniedziałek zapewne wzrośnie ruch w galeriach handlowych. A przecież okazją do przedłużenia weekendu jest jedno z najważniejszych świąt dla naszego narodu – Święto Niepodległości. Dzień, w którym wspominamy czas, kiedy Polski nie było na mapach, zaborcy dążyli do zniszczenia naszego języka i naszej tożsamości narodowej. Wspominamy też ludzi i wydarzenia, dzięki którym możemy dziś nazywać się Polakami i z dumą patrzeć na rozwój naszego kraju.

Patriotyzm, tożsamość narodowa, tradycja państwowa… To słowa niepopularne, niemodne, a przecież bardzo ważne! W maju pisaliśmy w Eduradzie o wychowaniu obywatelskim dzieci i młodzieży, ponieważ jesteśmy przekonani, że to bardzo ważny element tego, kim jesteśmy. Z okazji listopadowego święta oddajemy tematowi patriotyzmu i wychowania patriotycznego cały tydzień. Nasi autorzy: Jolanta Lamm, Piotr Możejko i Dorota Rokicka będą dzielić się z Państwem swoimi przemyśleniami: kim są dzisiejsi patrioci? Co oznacza patriotyzm w czasach wolności i dostatku? Jak rozmawiać o ważnych wydarzeniach historycznych z młodzieżą? Czy warto? Czy  to tematy na czasie, czy skazane na zapomnienie? W piątek natomiast artykuł pod wiele mówiącym tytułem „Lubię Polskę”.

Mamy nadzieję, że zainteresują Państwa przemyślenia naszych autorów i podzielicie się z nami swoimi opiniami – wprowadziliśmy w Eduradzie możliwość komentowania przez Facebook bezpośrednio pod artykułem, zachęcamy do korzystania z tej opcji.

Wtorek w tym tygodniu jest dniem wolnym również w Eduradzie – zachęcamy, aby poświęcili Państwo choć chwilę na obchodzenie Święta Niepodległości. Wywieśmy flagi, chodźmy na Marsz Niepodległości, odwiedźmy Grób Nieznanego Żołnierza, porozmawiajmy o historii. I cieszmy się, że możemy żyć w wolnej Polsce, która „nie zginęła póki my żyjemy!”

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *