Już prawie wakacje…

Drodzy Eduradowicze,

To już naprawdę ostatnia prosta do wakacji. Domyślamy się, że wszyscy czekacie na zasłużony odpoczynek. Zanim jednak się rozstaniemy na niemal dwa miesiące, liczymy, że jeszcze w tym i następnym tygodniu do nas zajrzycie, ponieważ przygotowaliśmy dla Was sporo ważnych tematów.

Już dzisiaj Jacek Jagiełło otwiera bardzo ważną dyskusję na temat bezpieczeństwa dzieci – w kontekście wydarzeń ostatnich tygodni zdajemy sobie sprawę, iż potrzeba systemowych rozwiązań, które skutecznie ograniczą drastyczne zjawisko przemocy wobec najmłodszych i najbardziej bezbronnych.

Jutro nasza psycholog – Anna Miłkowska – podpowie, czego nie robić w pracy z dzieckiem z mutyzmem wybiórczym. Polecamy jej cenne wskazówki!

W środę Joanna Roterman-Lewek opowie o modelowaniu właściwych zachowań komunikacyjnych w przedszkolu – druga część tej publikacji już za tydzień.

Serdecznie zachęcamy do lektury tekstu Moniki Zdrzyłowskiej na temat tzw. pierwszej pomocy psychologicznej, kiedy dziecko jest w kryzysie i wymaga absolutnego wsparcia.

Tydzień zakończymy publikacją Anny Dudek-Janiszewskiej poświęconej dyspraksji.

Bądźcie z nami! Komentujcie nasze artykuły – czekamy na Was!

Anna Kozimor-Cyganik

Redaktorka Naczelna Edurady

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *