Już tylko tydzień i wakacyjny chillout

To już ostatni tydzień roku szkolnego – czas na podsumowania.

Rok szkolny dobiega końca  i wraz z nim zapanują nowe „porządki” na  Eduardzie tzn. już od kolejnego poniedziałku specjalnie dla Was wznowimy najciekawsze i najchętniej czytane artykuły z całego roku. Odświeżymy również sporo artykułów z zakresu wychowania i psychologii . Będziemy też na bieżąco w zakładce „newsy oświatowe” informować Was o zmianach w prawie oświatowym, których MEN zapowiada w wakacje całe „morze”. Zaglądajcie do nas podczas urlopu!!!

 Uczniowie za chwilę rozjadą się na wakacje – nauczyciele jednak, wbrew powszechnym przekonaniom, wcale nie kończą pracy wraz z ostatnim dzwonkiem. Wiemy, że czekają Państwa jeszcze podsumowania roku szkolnego, działania rekrutacyjne… Niemniej najtrudniejsza i najbardziej satysfakcjonująca część pracy już prawie za nami, a przed nami – tuż tuż – czas odpoczynku, spokoju, relaksu. Zanim nadejdzie, zachęcamy do lektury artykułów, które przygotowaliśmy dla Państwa w ostatnim tygodniu roku szkolnego.

W poniedziałek niezawodny Bogdan Żerkowski przypomina w swoim artykule wszystkie działania dyrektora szkoły związane z podsumowaniem i zakończeniem roku szkolnego. Zachęcamy do lektury i „odhaczania” tego, co już zostało zrobione…

We wtorek kolejne spotkanie z uczestnikami kursu zarządzania oświatą Eko-Tur w cyklu „Dyrektor na starcie”. W tym tygodniu artykuł o mądrym i wiele mówiącym tytule „Dyrektorze – zmiany zaczynaj od siebie!”. Dobry dyrektor jest liderem zmian w swojej placówce, o czym wiedzą już uczestnicy – a za chwilę absolwenci – naszego kursu. Polecamy!
W środę przedwakacyjnie prezentujemy doskonały przykład dobrych praktyk. Czy można porzucić dobrze płatną pracę na rzecz pracy zawodzie nauczyciela i mieć z tego satysfakcję? Nasza autorka, nauczycielka szkoły hotelarskiej w Wejherowie, dowodzi, że można – w dodatku można mieć z tego wiele radości i satysfakcji. Polecamy lekturę – jest tego warta!

W czwartek dawno nie widziana Izabela Nowacka podzieli się swoimi pomysłami na działania nauczyciela przed ostatnim dzwonkiem. Warto przeczytać, warto zastosować.

W piątek wreszcie pożegnamy się z Eduradą na dwa miesiące, rozważając wakacyjne pomysły.

Polecamy lekturę Edurady w tym przedwakacyjnym tygodniu!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *