Kielce: Powstaje najnowocześniejsze Centrum Kształcenia Zawodowego w Polsce

W marcu ma się zakończyć budowa Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach. Będą się tam kształcić kadry dla branży metalowo-odlewniczej. Zdaniem jego dyrektora Dominika Kraski będzie to najnowocześniejszy taki ośrodek w Polsce.

„Możemy śmiało powiedzieć, że będzie to najnowocześniejszy obiekt w Polsce. Miasto wpisze się w mapę kształcenia zawodowego na najwyższym poziomie. Wyposażenie, które się tutaj znajdzie, będzie odpowiadało obecnym potrzebom firm” – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej dyrektor CKZ. Dodał, że w CKZ uczniowie będą mogli pracować m.in. na pięcioosiowych obrabiarkach sterowanych numerycznie. Maszyny te używane są w najnowocześniejszych zakładach.

Kształcenie w system publicznym obejmie uczniów szkół zawodowych i technicznych z Kielc. Poza tym prowadzone będą kursy dla osób dorosłych. Profil szkoleniowy centrum przygotowywano dla potrzeb lokalnego rynku pracy.

Źróło i cały tekst : https://www.pulshr.pl/edukacja/kielce-powstaje-najnowoczesniejsze-centrum-ksztalcenia-zawodowego-w-polsce,70835.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *