Kolejny tydzień z Eduradą

Jak co poniedziałek mam zaszczyt zapowiedzieć Państwu, co w tym tygodniu przynosi Edurada.

W tym tygodniu żegnamy marzec, a tym samym pozostają już tylko trzy miesiące do wakacji. I to jakie miesiące – słoneczne, ciepłe, jasne i pełne optymizmu. Mamy nadzieję, że weekendowa zmiana czasu nie doskwiera Państwu zbyt mocno i … zapraszamy do lektury!

W poniedziałek kontynuujemy rozpoczęty tydzień temu temat wycieczek szkolnych. Wszystkie przepisy, zakresy odpowiedzialności, przepisy prawa – w jednym miejscu. Warto dobrze się przygotować!

We wtorek – zarządzanie szkołą, czyli kolejny ukłon w stronę dyrektorów. Dobry dyrektor ma pomysł na swoją placówkę i potrafi przekonać do niego pracowników. Polecamy!

W środę przypominamy artykuł Jolanty Fiedeń dotyczący podejmowania trudnych decyzji o zwalnianiu pracowników. Jakie czynniki powinny z prawnego punktu widzenia mieć wpływ na tę decyzję – o tym w środę.

W czwartek dyrektor jako lider rady pedagogicznej. Pojęciu liderowania poświęcamy w Eduradzie wiele miejsca, ale zawsze warto przyjrzeć się mu z jeszcze jednego punktu widzenia.

W piątek wreszcie wraca na nasze łamy dawno nie widziany Michał Kurpiński, który przyjrzy się kwestii edukacji humanistycznej w XXI wieku. Czy w świecie technologii warto kształcić humanistów?

Polecamy i zapraszamy!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *