Kolorowych, radosnych świąt!

Przed wielkanocną przerwą zapraszamy do Edurady!

Przed nami skrócony tydzień szkolny, a po nim świąteczny odpoczynek wśród pisanek, kurczątek i baranków. Zanim jednak oddamy się biesiadom przy rodzinnym stole, zapraszamy do lektury Edurady.

W poniedziałek wraca na nasze łamy w wielkim stylu Izabela Nowacka. Nasza felietonistka tym razem pochyla się nad niezwykle trudnym tematem, jakim jest ciężka praca nauczyciela polonisty. Ponieważ wielu nauczycieli zapewne zabiera wypracowania „na ferie”, mamy nadzieję, że artykuł Izy pomoże Państwu przebrnąć przez sprawdzanie szybciej, skuteczniej i … przyjemniej.

We wtorek i środę zwracamy się w stronę dyrektorów. Wtorkowy artykuł to lista niezwykle istotnych pytań, które zadają sobie zapewne liderzy rad pedagogicznych – ci obecni i ci aspirujący do tej roli. Jak zarządzać? Jakie cechy powinien mieć dyrektor? Jakie umiejętności? Jak skutecznie przejść z roli zarządzanego do zarządzanego? Jak dzielić się pracą i odpowiedzialnością? Zachęcamy do lektury we wtorek.

W środę zaś temat, który jest bliski dyrektorom i nauczycielom – motywacja. Narzekamy, że brak jej uczniom – ale czy nauczyciele na pewno mają jej wystarczająco wiele? I jaka jest rola dyrektora w rozpalaniu motywacji do pracy wśród zespołu? O tym nasza autorka.

Od czwartku – wolne, spotykamy się w środę po świętach. W imieniu redakcji Edurady życzę Państwu radości, optymizmu, spokoju i odpoczynku w te pełne nadziei, wiosenne święta!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *