Króciutko na króciutki tydzień

Przed nami krótki tydzień i długi weekend – ale czas, który spędzimy razem, będzie owocny!

W tym tygodniu ledwie zaczniemy pracę – a już skończymy. Potrzebny ten długi weekend wszystkim: maturzystom, by spokojnie odetchnęli po egzaminacyjnym maju; pozostałym uczniom, aby nabrali sił przed ostatnią prostą, oraz nauczycielom, dla których czerwiec jest jednym z najbardziej pracowitych miesięcy. Dobrze, że pogoda zapowiada się wymarzona: i dla tych, co w czwartek ruszą na procesje, i dla tych, którzy wybiorą górskie wędrówki czy spacer.

Zanim jednak zajmiemy się odpoczywaniem – poświętujmy! Dziś Dzień Dziecka, Edurada życzy zatem wszystkim dzieciom – i dużym, i małym, i tym ukrytym w ciałach dorosłych – wiele radości, beztroski i wesołej zabawy. A w artykule z okazji dzisiejszego święta zwracamy uwagę na nieco inny jego aspekt… Zachęcamy do lektury i przemyśleń.

We wtorek Wojciech Turewicz wraca do tematu negocjacji i porusza niezwykle istotną kwestię. Co robić, kiedy przeciwnik nie gra czysto? Czy jeśli chcemy komunikować się zgodnie z zasadami sztuki, a po drugiej stronie spotykamy się z agresją – czy jesteśmy skazani na porażkę? Warto przeczytać, bo przecież na co dzień rozmawiamy nie tylko z czytelnikami felietonów Wojciecha Turewicza…

W środę wreszcie wraca na nasze łamy dawno nie widziana Dorota Rokicka, z jak zwykle doskonałym tekstem i ważnym tematem. Tym razem będzie to kwestia plagiatu. Duże słowo, czy jest na nie miejsce w szkole? Czy ten problem już i tam sięgnął? Przeczytajcie Państwo koniecznie!

 

Zapraszam do krótkiego tygodnia z Eduradą i życzę słonecznego weekendu!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *