Krótki tydzień w Eduradzie

W czwartek i piątek, w związku ze świętem, większość szkół nie pracuje, zatem i w Eduradzie będziemy z Państwem tylko do środy.

Zanim rozjedziemy się na groby bliskich, zanim spotkamy dawno nie widzianą rodzinę, jeszcze kilka chwil w szkole, z uczniami i pracą. Co Edurada przygotowała dla Państwa w tym tygodniu?

W poniedziałek wracamy do tematu patriotyzmu, który w setną rocznicę odzyskania niepodległości jest niezwykle na czasie. Izabela Nowacka zastanowi się w tym tygodniu jak patriotyzm „się ma” do innych wartości: do których mu blisko, a z którymi lepiej, aby nie był kojarzony… Tekst to wnikliwej lektury, przemyślenia i dyskusji, szczególnie w kontekście tegorocznego, „patriotycznego” priorytetu MEN!

We wtorek – kontynuujemy temat konfliktów i ich rozwiązywania, tym razem o wyborze stylu radzenia sobie z konfliktem – nie tylko w szkole.

W środę zaś kolejna część cyklu dotyczącego oceny nauczyciela – kto jej dokonuje i co z niej wynika.

Krótki tydzień, zatem i wstęp krótki – życzymy Państwu owocnej lektury, w czwartek – bezpiecznych podróży i spokojnej zadumy, a w weekend – odrobiny chociaż odpoczynku…

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *