Laboratoria Przyszłości – zapraszamy na szkolenia!

Laboratoria Przyszłości to nowy Program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji przyszłości z kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). W naszym Instytucie uruchomiliśmy profesjonalne szkolenia z tego zakresu i już dziś serdecznie na nie zapraszamy.

Laboratoria Przyszłości to nowy Program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji przyszłości z kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka). W ramach Programu szkoły zakupiły m. in. drukarki 3D z akcesoriami, skanery 3D, roboty edukacyjne, kamery i aparaty cyfrowe, statywy, mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, mikroporty, stacje lutownicze, tablice interaktywne, mikroskopy, gogle VR, maszyny do szycia, klocki do programowania, mikrofony, mikroskopy, i inne.

 

W odpowiedzi na zmiany wdrażane przez MEiN oraz potrzebę uczenia się wykorzystania pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości” jako Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli wychodzimy naprzeciw potrzebom szkół w zakresie wsparcia dotyczącym wykorzystania pomocy dydaktycznych. Szkolenie które realizujemy jest źródłem informacji dla nauczycieli, którzy poszukują wiedzy na temat możliwości sprzętu oraz sposobów ich wykorzystania w procesie edukacyjnym.

 

Te warsztaty to wprowadzenie do metodyki nauczania z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu i jest naturalnym uzupełnieniem szkolenia technicznego, przeprowadzonego wcześniej w szkole. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i urozmaicenia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności przez uczniów polskich szkół podstawowych.

Szkolenie dostępne pod adresem:

https://eko-tur.pl/rada-pedagogiczna-szczegoly/B/4037/laboratoria-przyszlosci-steam-wykorzystanie-pomocy-w-procesie-edukacyjnym

Mykola Pecheniuk

Zapraszamy na naszą nową stronę z ofertami pracy dla nauczycieli:

Praca dla nauczyciela

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *