Majówkowo i maturalnie!

Gimnazjaliści emocje egzaminacyjne mają już za sobą. Najbliższy tydzień upływnie na oczekiwaniu na majówkowy weekend, a po nim – nerwy dla maturzystów, ich rodziców i nauczycieli…

Ponieważ poniedziałek za tydzień jest dniem wolnym, pozwolę sobie dzisiaj zaprosić Państwa na to, co w Eduradzie znajdziecie w tym tygodniu oraz w skróconym tygodniu po majowym święcie.

W poniedziałek zatem zapraszamy Państwa do kolejnego odcinka cyklu Jolanty Fiedeń-Zabłotny pod tytułem Dyrektor jako pracodawca. W tym tygodniu zajmiemy się tematem rozwiązywania umów, zmianami w prawie w tym zakresie i wykładnią prawa.

We wtorek – Dyrektor na starcie. W tym tygodniu kolejna uczestniczka kursu zarządzania oświatą będzie rozważać kwestie stylów liderowania. Polecamy.

W środę kontynuujemy rozpoczęty w poprzednim tygodniu temat dokumentów, które powinny znajdować się w sekretariacie szkoły. Warto sprawdzić!

W czwartek temat w sam raz przed maturalnymi potyczkami – Beata Jeziorska podpowiada, jak budować u uczniów poczucie własnej wartości i kształtować ich wiarę w sukces. Ostatnia chwila, by się tym zająć!

W piątek, w związku z wiosną, pogodą i majówką, powracamy do tematu aktywności fizycznej: na podstawie własnych doświadczeń będę zachęcać Państwa do „wykorzystania” dzieci do pracy nad własną formą. Ciekawe, co powiedzą Państwo na taki pomysł!

Po majówce spotkamy się w środę z Markiem Hamplem, który znów porusza temat informacji zwrotnej w artykule pod przewrotnym tytułem: Bo zupa była za słona. 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *