Matury, matury!

Majówka za nami, przed nami maj – miesiąc matur!

Za nami wspaniała, słoneczna i ciepła majówka. Zapewne wielu z naszych czytelników miało okazję odpocząć, odespać, pospacerować czy pojeździć na rowerze – złapać oddech przed ostatnią szkolną prostą. Pamiętajmy jednak, że dla absolwentów liceów i techników w piątek rozpoczął się miesiąc maturalnych zmagań! Trzymamy za nich kciuki każdego dnia i życzymy powodzenia!

Tymczasem w Eduradzie rozpoczynamy kolejny tydzień pracy, nauki i rozwoju. Jak zwykle mamy dla Państwa ciekawe i ważne teksty – zapraszamy do lektury!

W poniedziałek zaczynamy publikację składającego się z kilku części cyklu dotyczącego roli nauczyciela w porcesie nauczania. Wiemy, że jesteśmy ważni – ale czy wiemy dlaczego? Czy wiemy, jak odegrać naszą rolę jak najlepiej? O tym w poniedziałek – i przez kolejne trzy tygodnie.

We wtorek – budowanie pozycji dyrektora szkoły, a przez nią – również pozycji placówki. Jak być autorytetem i co robić, aby szkoła była uznawana za „dobrą”? O tym we wtorek.

W środę RODO w nowej odsłonie – jak dbać o bezpieczeństwo danych osobowych używając w szkole prywatnego laptopa czy pendrive’a? Jak zabezpieczyć urządzenia elektroniczne przed wyciekiem danych? Podpowie Dariusz Adamczyk.

W czwartek znów Rada Rodziców, dyrektor i szkoła – czyli zespół, który powinien współpracować jak najlepiej, bo ma przed sobą ważne zadania. Jak im sprostać?

W piątek zaś przypominamy artykuł dotyczący komunikacji wspierającej – szczególnie pewnie ważny w okresie matur i sprawdzianów końcoworocznych…

Życzymy dobrego tygodnia i pożytecznej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *