Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – darmowe materiały do pobrania i pomysły na zajęcia

20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z powodu epidemii celebrowanie tego święta w wielu placówkach edukacyjnych będzie wyglądało inaczej niż zazwyczaj. Podczas piątkowych lekcji i spotkań z uczniami i przedszkolakami, warto przypomnieć najważniejsze zapisy Konwencji o Prawach Dziecka.

Organizacją, która podejmuje starania, aby prawa dziecka stanowiły kanon zasad etycznych i standardów międzynarodowych postępowania wobec dzieci jest UNICEF.

Szukasz pomysłów i materiałów dotyczących praw dziecka, które wykorzystasz na lekcjach online oraz zajęciach stacjonarnych w przedszkolu? Na stronie organizacji UNICEF znajdziesz inspiracje i gotowe scenariusze zajęć. Z powodzeniem dostosujesz je do specyfiki lekcji zdalnych. Oprócz tego znajdują się tam podręczniki, zeszyty zadań, książeczki dla dzieci, quizy, gry, kolorowanki i plakaty. Wszystko to możesz pobrać i zastosować w pracy dydaktycznej.

Udostępnione przez UNICEF materiały dotyczące Dnia Praw Dziecka są bardzo wartościowe i różnorodne. Scenariusze, z których nauczyciele mogą skorzystać, zostały przygotowane z myślą o różnych grupach wiekowych: od dzieci w wieku przedszkolnym aż do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.

Źródło cały tekst i materiały: https://sensonauka.pl/edukacja/miedzynarodowy-dzien-praw-dziecka-darmowe-materialy-do-pobrania-i-pomysly-na-zajecia/?fbclid=IwAR15I4dKiAVq8XJ6sNc5APd8sda9H0wHUVwUfsyJtTG3kM86w0hDLLMknBM

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *