Młodzi ludzie nie akceptują siebie, są bezradni i samotni

Prawie co 10. uczeń podjął próbę samobójczą, jak wynika z raportu ”MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. Badanie opublikowała założona przez Martynę Wojciechowską Fundacja UNAWEZA. Według niego młodzi ludzie nie akceptują siebie, czują się bezradni i osamotnieni oraz przytłacza ich stres. Ankiety uzupełniło ponad 180 tys. uczniów w wieku 10-19 lat. Jest to pierwsze w Polsce badanie dotyczące poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi na tak szeroką skalę.

“MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” to ogólnopolski projekt badawczy i kampania edukacyjna dotyczące zdrowia psychicznego, poczucia własnej wartości i sprawczości wśród młodych ludzi. Działania mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodych, wskazać związane z tym wyzwania i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc.

– Często my, dorośli, debatujemy nad tym, co byłoby dobre dla naszych dzieci, ale ich samych nikt nie pyta o zdanie. Dlatego w naszym projekcie oddajemy głos młodym, bo to oni są tutaj najważniejsi. Z założenia chcieliśmy się dowiedzieć, dlaczego jest tak źle, jakie jest ich poczucie wartości i sprawczości – mówi w raporcie Martyna Wojciechowska, prezeska Fundacji UNAWEZA i inicjatorka projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

Sprawdź z czym zmagają się młodzi ludzie? : https://wartowiedziec.pl/edukacja-kultura-i-sport/68683-mlodzi-ludzie-nie-akceptuja-siebie-sa-bezradni-i-samotni

Więcej informacji:
Raport „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym.”
Strona projektu

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *