Mów sobie „sprawdzam”

Słowo „ewaluacja” zrobiło ostatnio ogromną karierę w środowisku oświatowym. Czy słusznie? Zdania są podzielone. Niezależnie od tego proponujemy Państwu artykuł Marii Stawskiej, dotyczący autoewaluacji w pracy nauczyciela. Samoewaluacja jest procesem, dzięki któremu mogę z pewnego dystansu przyjrzeć się skutkom moich własnych działań. Trudno przecież założyć, że jestem perfekcyjny.

            We wtorek będziemy mieć okazję zapoznać się z refleksjami na temat skuteczności w działaniu. Wojciech Turewicz zastanawia się, dlaczego jedni są w stanie przekuć każdy czyn w sukces, zaś inni mimo wysiłków nie osiągają własnych celów? A jakie jest Państwa zdanie na ten temat?

            W środę zapraszam do lektury tekstu na temat procesów grupowych. Wiedza ta z pewnością przyda się dyrektorom szkoły oraz nauczycielom. Jak skutecznie modelować właściwe procesy grupowe w zespole nauczycielskim czy klasie?

            Do grona autorów Edurady dołączyła niedawno Jolanta Różycka, dyrektor szkoły i edukator. Tym razem nasza znakomita Autorka powie o tym, jak wystrzegać się problemów, które mogą wynikać z niedopełnienia obowiązków służbowych.

            W piątek jak zwykle tekst dla rodziców. O czym Karolina Isio-Kurpińska powie w piątek? Ja też jestem ciekaw!

Pożyteczniej lektury

 

Piotr Ślusarczyk

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *