Najlepszy kierunek? Szczęście!

Marzec to dobry moment aby podzielić się z czytelnikami Edurady miłą lekturą na wiosenne, coraz dłuższe wieczory.

Idzie Wiosna. Każdy z nas już bardzo jej pragnie. Czuć ją w powietrzu, mokrej ziemi i wietrze. Wiosna zapowiada coś nowego, daje nadzieję na lepsze.

Pomyślałam, że to dobry moment, aby podzielić się z czytelnikami Edurady miłą lekturą na wiosenne, coraz dłuższe wieczory.

Książka nosi tytuł „Kierunek Szczęście”. Autorem jest absolwent pedagogiki, trener pamięci i ekspert w psychologii pozytywnej, a także nauczyciel Andrzej Bubrowiecki. Tekst czyta się przyjemnie i lekko.

Publikacja podzielona jest na 25 rozdziałów, a znaleźć w nich można problemy codziennego życia, jak i koncepcje filozofów i  naukowców. Autor ciekawie przeprowadza nas przez kolejne stopnie dostrzegania szczęścia w naszym życiu i uczenia się, jak je zbierać. Mierzy się z przesądami i uprzedzeniami, pechem czy fatum. Odnosi się do pracy, życia towarzyskiego, czasu wolnego i hobby, a przede wszystkim emocji. Nie omija tematów trudnych: pomyłek, stresu, leków, tragedii, a nawet depresji.

To swego rodzaju przekładaniec ze sfer życia każdego z nas. Daje praktyczne wskazówki oraz proponuje ćwiczenia. Nie ma więc wymówki, że w czymś nie jesteśmy dobrzy, że nie mamy talentu. Autor twierdzi, że wszystko można wyćwiczyć i prędzej czy później stanie się to naszym nawykiem, wejdzie w krew. Każdy może wybrać coś dobrego dla siebie – technikę, regułę, sprawdzić zasadę. A wszystko podane w duchu psychologii pozytywnej: „Zrób, spróbuj – przekonasz się, zobaczysz” i „wszystko zależy od Ciebie!”. Nastraja optymistycznie, a czasem przypomina o oczywistościach, o których powinniśmy stale pamiętać. Idealne na wiosnę!

Tytuł publikacji: „Kierunek szczęście. Ruszaj w drogę do lepszego życia!”
Autor publikacji: Andrzej Bubrowiecki, Muza 2015

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *