Nie wszyscy mają wolne

W części rejonów Polski rozpoczęły się ferie. Edurada na urlop się nie wybiera i przez cały okres zimowych urlopów publikujemy artykuły i odpowiedzi na Państwa pytania. Każdego dnia dostarczymy Państwu nowych, interesujących porad i wskazówek oraz materiałów skłaniających do refleksji.

W poniedziałek ekspertka Edurady Anna Borowa przedstawi reguły ustalania oceny z zachowania. Informacje te z powodzeniem mogą wykorzystać uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

We wtorek prawnik Jolanta Fiedeń obszernie wyjaśni reguły zawierania umów o pracę z nauczycielem kontraktowym na czas określony. Pytanie to nurtuje wielu naszych Czytelników, o czym świadczą Państwa listy, e-maile i telefony, poruszające kwestie prawa pracy.

Środę rezerwujemy na porady wychowawcze. W tym tygodniu Karolina Isio – Kurpińska podpowie, jak radzić sobie z trudnym dzieckiem, szczególnie takim, który pragnie narzucić otoczeniu swoją wolę.

Już od czwartku wszyscy zaglądający na Eduradę będą mogli zapoznać się z fińskim systemem nauczania. Autor artykułu Wojciech Turewicz zachęca w nim do uczenia się od najlepszych!

Tuż przed weekendem opublikujemy artykuł omawiający zasady podsumowania pracy semestralnej w szkołach.

Jak zwykle życzymy przyjemnej i pożytecznej lektury. Czekamy na Państwa listy, uwagi, pytania i artykuły.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *