Nowy tydzień z Eduradą

Tydzień zaczynamy artykułem Marii Stawskiej adresowanym do nauczycieli i uczniów gimnazjum. Nasza ekspertka podpowiada, jak przygotować uczniów do egzaminu z historii i wiedzy o społeczeństwie, a także jakimi radami podzielić się z tymi, których uczymy.

We wtorek kolejny felieton. Niektórzy mówią gorzko: Polska to nie jest kraj dla wielkich ludzi. Każdy z nas zna osobiście wielu, którzy przez całe życie dobrze się zapowiadali, mieli wszystkie warunki, żeby odnieść sukces, a jednak on nigdy nie stał się ich udziałem. Jeśli Ty także, Drogi Czytelniku, zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje, koniecznie zwróć uwagę na tekst Wojciecha Turewicza.

            W lutym wielu dyrektorów planuje już kolejny rok szkolny. Jest to zadanie niełatwe, więc chętnie pomoże w nim Edurada. Już w środę mówimy o tworzeniu ramowych planów nauczania w liceum na rok szkolny 2015/2016. O czym należy pamiętać? Jakich przepisów należy bezwzględnie przestrzegać? Gdzie popełniamy najczęściej błędy?

            „Pieniądze szczęścia nie dają być może, lecz kufereczek stóweczek daj Boże” – te słowa pochodzą z popularnej niegdyś piosenki, która mam wrażenie dość trafnie oddała stosunek wielu do spraw finansowych. W czwartek Jolanta Fiedeń omówi przepisy dotyczące uprawnień do nagrody jubileuszowej, dodatku za wielogodzinną pracę oraz jednorazowej odprawy. Z tej wiedzy skorzysta zapewne liczne grono nauczycieli oraz dyrektorów. .

            Tydzień kończymy przypomnieniem idei oceniania kształtującego. Dyrektor Artur Foremski opowie o swoich zmaganiach z wprowadzeniem jej w życie; na polu zarówno zawodowym, jak i  rodzinnym.

Przypominamy o naszym dziale – wzory dokumentów. Jeśli nie uda się Państwu zaleźć tam potrzebnego wzoru dokumentu, proszę nam o tym napisać, na pewno go opracujemy specjalnie dla naszych Czytelników.

Pożytecznej lektury

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *