Nowy tydzień z Eduradą

Po długim weekendzie Edurada zaprasza do lektury!

Mamy dobrą wiadomość: tym razem to już naprawdę ostatnia prosta. Jeszcze tylko miesiąc intensywnej, wytężonej pracy – i czeka nas zasłużony wypoczynek. Leżak, plecak, namiot, łódka – cokolwiek sprawia, że Państwo się relaksujecie – już za chwilę powitają Was z radością. A Edurada dołoży wszelkich starań, aby Państwu ten ostatni miesiąc pracy i oczekiwania ułatwić i uprzyjemnić.

Co w tym tygodniu? Zaczynamy od pierwszego z cyklu artykułów na temat ISO w szkole, autorstwa Artura Foremskiego. Mnóstwo konkretnych informacji, wyjaśnień, wady i zalety, wymagania… Warto przeczytać i zastanowić się, czy nasza placówka nie jest gotowa na wprowadzenie systemu zarządzania jakością. Jeśli tak, można liczyć na pomoc – Edurady i Eko-Turu.

We wtorek Wojciech Turewicz zachęca nas do podjęcia trudnego wyzwania: postawienia się w pozycji naszego oponenta. Empatia to niezwykle ważna umiejętność i odgrywa bardzo istotną rolę w komunikacji. Polecam i zachęcam!

W środę Bogdan Żerkowski przedstawia skondensowane informacje na temat końca roku szkolnego: co każdy dyrektor wiedzieć – i zrobić – powinien. Pożyteczna lektura!

W czwartek Maciej Biernacki porusza niezwykle ważny temat edukacji włączającej uczniów z niepełnosprawnościami. Tym razem jednak nie jest to tylko piękna teoria, ale konkretne przykłady korzyści, jakie przyniosła dzieciom, rodzicom i szkole obecność w klasie uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Bardzo mnie ucieszył ten tekst – pokazuje, że przy odpowiednim nastawieniu nawet trudności można zamienić w korzyści. Do przeczytania i przemyślenia.

Wreszcie w piątek zapraszam rodziców do lektury arcyciekawego artykułu Justyny Kaczmarczyk na temat emocji u dzieci i ich znaczenia w wychowaniu człowieka dojrzałego, znającego swoją wartość, o wysokiej samoocenie. Doświadczenia matki i psycholożki są niezwykle cenne, a artykuł absolutnie obowiązkowy dla wszystkich rodziców – dzieci małych i większych. Polecam z pełnym przekonaniem! 

Życzę miłego, słonecznego, pracowitego tygodnia i … cierpliwości, już tylko miesiąc!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *