Od czwartku artykuły z zagranicy co tydzień

Z przyjemnością zawiadamiamy, że grono autorów Edurady się poszerza. Prezentujemy Państwu sylwetkę naszego nowego Eksperta Marka Chęcińskiego. Marek Chęciński jest absolwentem Politechniki Poznańskiej.

Przez wiele lat prowadził prywatną działalność gospodarczą oraz pracował w firmie produkcyjno- handlowej. W 2001 roku rozpoczął pracę w technikum dla młodzieży jako nauczyciel przedmiotów elektrycznych i elektronicznych, a od 2005 roku pełni funkcję wicedyrektora szkoły. Jest też egzaminatorem OKE w zawodach technik elektronik i elektryk. Z racji wykształcenia, nauczanych przedmiotów i pełnionej funkcji specjalizuje się w kształceniu zawodowym. Krótki przewodnik po szkolnictwie zawodowym, zredagowany w dwóch częściach, pojawi się na stronach Edurady w poniedziałek i wtorek.

Środę rezerwujemy na sprawy wychowawcze. Tym razem Jagna Niepokólczycka podpowie, jak opracowywać programy wychowawczy, profilaktyczny i interwencyjny. To lektura obowiązkowa dla pedagogów, psychologów szkolnych, nauczycieli i dyrektorów szkół.

W związku z dynamicznym rozwojem Działu Zagranicznego Edurady, informujemy, że czwartek będzie dniem, w którym będziemy publikować artykuły naszych zagranicznych korespondentów.

W piątek postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy projekty edukacyjne w szkole są potrzebne.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do współpracy z Eduradą, a nauczycielom i uczniom przebywającym na feriach zimowych życzymy udanego wypoczynku.

Przyjemnej i pożytecznej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *