Ostatni tydzień w semestrze!

Pierwsza połowa roku szkolnego oficjalnie dobiega końca. Teraz będzie już tylko lepiej!

Niektóre województwa w najbliższy weekend rozjadą się na ferie zimowe, inne muszą na odpoczynek jeszcze trochę poczekać, ale i tak zasługują na brawa – pierwszy semestr oficjalnie za nami! Oceny wystawione, ostatnie rady pedagogiczne, spotkania z rodzicami i… rozpoczynamy semestr wiosenny. A w nim wszystko jest prostsze: sporo wolnych dni, więcej światła słonecznego i perspektywa wakacji. Jest się czym cieszyć!

Co zatem przygotowaliśmy dla Państwa w tym tygodniu?

W poniedziałek temat, który regularnie w Eduradzie powraca, a więc kwestia pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jej zasady zmieniły się dopiero na początku tego roku, warto więc je przypominać – na wypadek, gdyby komuś poprzednie artykuły umknęły. Polecamy zatem krótki i konkretny tekst Beaty Jeziorskiej.

We wtorek – znów o zmianach i roli dyrektora w ich wprowadzaniu. Zmian w oświacie coraz więcej, warto więc wiedzieć, jak się z nimi mierzyć.

W środę przypominamy doskonały artykuł Wojciecha Turewicza o zadaniach współczesnej szkoły. Nieustająco aktualny, ważny i potrzebny – dobry na początek roku.

W czwartek kontynuujemy rozpoczęty w ubiegłym tygodniu temat współpracy z rodzicami – ważny w kontekście semestralnych zebrań i całego roku szkolnego.

W piątek zaś znów zaproszę Państwa do stołu i porozmawiamy o grach planszowych!

Spokojnego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *