Oto najważniejsze cechy nauczyciela. Jest badanie

Indywidualne podejście do każdego ucznia, umiejętność rozmowy, cierpliwość, empatia i umiejętność zaciekawienia tematem to najważniejsze dla uczniów cechy nauczyciela - wynika z badania "Idealny nauczyciel. Polscy uczniowie i ich oczekiwania wobec nauczycieli".

 

  • 33 proc. badanych wskazało, że najważniejsze jest indywidualne podejście nauczyciela do ucznia. 32 proc. wskazało na umiejętność rozmowy z uczniami. Tyle samo – 32 proc. – wskazało, że ważne jest, by nauczyciel był cierpliwy. 31 proc., że ważne jest by umiał zaciekawić do zgłębiania tematu.
  • 29 proc. badanych wskazało, że ważne jest by rozumiał nauczyciel problemy uczniów. 26 proc. wskazało, że ważne jest, by nie bał się trudnych pytań, nie lekceważył zdania uczniów. 23 proc., że ważne jest, aby nauczyciel wzbudzał zaufanie.
  • 19 proc. badanych wskazało, że ważne jest, aby nauczyciel umiał rozwiązywać konflikty między uczniami. 17 proc. wskazało, że ważne, by nauczyciel nie tylko uczył przedmiotu, ale też zwracał uwagę na relacje, kwestie wychowawcze.

W badaniu uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych i klas I-IV liceów zapytani zostali, jakie cechy nauczyciela są dla nich najważniejsze.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/oto-najwazniejsze-cechy-nauczyciela-jest-badanie,410810.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *