Piękne lato tej wiosny!

Kolejny kwietniowy weekend mija pod znakiem słońca i wysokiej temperatury – wiosenne dni płyną szybciej!

 

To niewiarygodne, że kolejny tydzień kwietnia już za nami. W tak piękną pogodę czas płynie szybciej – spacer w parku, porządki w ogrodzie, słuchanie ptaków, szukanie w lesie pierwszych oznak wiosny – to naprawdę wspaniałe dni!

Tymczasem jednak przynajmniej część z nas w tym tygodniu będzie trochę obgryzać paznokcie w stresie – rodzice i nauczyciele gimnazjalistów z niepokojem będą czekać na informacje o zadaniach oraz o tym, jak poszło naszym wychowankom. Edurada wraz z Wami trzyma kciuki, a trzecioklasistom życzy połamania piór – na pewno pójdzie świetnie!

A co na naszych łamach w tym tygodniu?

W poniedziałek – dylematy zawodowej oświaty, a więc kilka słów o tym, czym martwią się i nad czym zastanawiają nauczyciele i dyrektorzy szkół branżowych. To również ciekawa lektura dla nauczycieli i rodziców uczniów trzecich klas gimnazjów – dowód na to, że szkoła branżowa może być naprawdę dobrym wyborem drogi edukacyjnej. To miejsce, gdzie każdy uczeń jest traktowany indywidulanie i każdy może rozwijać swój potencjał.

Wtorek i czwartek – konfliktowe, a raczej rozwiązaniowe. Szkoła to miejsce, w którym konfliktów nie da się uniknąć, ale można je konstruktywnie rozwiązywać. O roli negocjacji w rozwiązywaniu konfliktów oraz o znaczeniu dyrektora w negocjacjach – we wtorek i czwartek.

W środę kolejna odsłona tekstu o uczniach z zaburzeniami spektrum autyzmu. Tym razem sporo o tym, jakie są ich sposoby na radzenie sobie w trudnych dla nich sytuacjach.

W piątek zaś przypominamy artykuł dla rodziców, dotyczący rozwijania wrażliwości społecznej u dzieci. Myślę, że w tych trudnych czasach jest to temat nieprzerwanie aktualny.

Zapraszamy do lektury, gimnazjalistom raz jeszcze życzymy powodzenia, a wszystkim naszym czytelnikom – udanego tygodnia! 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *