Po świętach

Nie będę oryginalny. Święta wielkanocne za nami. A wiosny ani śladu! Sytuacja ta skłoniła mnie od refleksji na temat samosterowności. Na ile, to ja sam decyduję o swoim nastroju, działaniach, a, ile zależy od czynników zewnętrznych.

Czy aura jest więc wymówką, czy też pogodową anomalią, której skutki odczuwamy wszyscy? Na to pytanie wciąż nie znajduję odpowiedzi. Jakie jest Państwa zdanie?

            W tym poświątecznym i zaśnieżonym tygodniu proponujemy artykuł Aleksandry Możejko, kierownik kursów organizowanych przez Eko – Tur. Ola opowie o tym, jak ważne jest wyznaczanie celów, przełamywanie własnych barier oraz mierzenie się ze stereotypami. Polecam serdecznie artykuł Oli, gdyż wynika on z żywego, namacalnego doświadczenia, nie zaś tylko z teorii.

            W czwartek nasza korespondentka z USA po raz kolejny odkryje przed nami meandry amerykańskiej edukacji. Tym razem autorka skupi się na różnicach między szkołami prywatnymi a państwowymi. W Polsce wciąż niewielu komentatorów otwarcie podejmuje temat szkolnictwa prywatnego, zarówno tego na szczeblu podstawowymi, jak i wyższym. Wokół szkół prywatnych narasta dużo stereotypów, wokół szkół publicznych nie widać, zaś rzeczywistego zainteresowania opinii publicznej, wyjątek stanowi jedynie sprawa sześciolatków, która elektryzuje i dzieli opinię publiczną.

            Ten krótszy tydzień kończymy podpowiedzią prawną Macieja Biernackiego, który powie jakie są prawa płacowe nauczyciela, który pracuje także w weekend. Własne prawa trzeba znać!

Przyjemnej lektury

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *