Pomagamy nauczycielom

Wiemy, że Eduradzie przybywa czytelników. Bardzo dziękujemy za zaufanie. Liczne pytania. Do wydań raz w tygodniu zdążyliście się już Państwo przyzwyczaić. Tym razem nauczycielom i rodzicom proponujemy artykuł dr Krystyny Budzianowskiej prezentujący skuteczną metodę czytania tekstu w pięciu krokach.

Nasz ekspert Maciej Biernacki odpowie na nurtujące wielu nauczycieli pytanie, jaki jest właściwie wymiar godzin pracy nauczyciela. Czy nauczyciel zobowiązany jest rozliczać się szczegółowo z czterdziestogodzinnego tygodnia pracy. Naprawdę warto tam zajrzeć!

Zdecydowaliśmy się tym razem poruszyć temat prawie nieobecny na innych stronach, dedykowanych pracownikom oświaty i rodzicom, chodzi mianowicie o uniwersytety trzeciego wieku. Nasza Czytelniczka Jadwiga Kujawa podzieli się refleksjami na temat uczestniczenia w zajęciach uniwersyteckich tych, którzy mogą rozkoszować się dobrodziejstwami emerytury.

Cały czas pamiętamy o systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznym. Tym razem powiemy o roli zespołów utworzonych dla ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Na pytania w tym tygodniu odpowiedzieli: Jolanta Fiedeń, Maciej Biernacki oraz Piotr Ślusarczyk.

Życzę pożytecznej i ciekawej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *