Powrót do szkoły stacjonarnej

Mimo wielu obaw, dzisiaj rusza stacjonarna nauka w polskich szkołach. Mamy nadzieję, że uda się utrzymać ten stan aż do wakacji – izolacja nikomu wszakże nie służy. W tym tygodniu spieszymy z nowymi tematami i odpowiedziami na Wasze pytania, wątpliwości. Największe z nich wciąż dotyczą unijnej dyrektywy w sprawie ochrony sygnalistów w szkołach (przypominamy, że od 17 grudnia obowiązują zupełnie nowe regulacje), a to wszystko za sprawą braku polskiej ustawy w tym zakresie, pozostającej wciąż w fazie projektu. Warto przeczytać:

Dzień dobry, Eduradowicze!

Mimo wielu obaw, dzisiaj rusza stacjonarna nauka w polskich szkołach. Mamy nadzieję, że uda się utrzymać ten stan aż do wakacji – izolacja nikomu wszakże nie służy.

W tym tygodniu spieszymy z nowymi tematami i odpowiedziami na Wasze pytania, wątpliwości. Największe z nich wciąż dotyczą unijnej dyrektywy w sprawie ochrony sygnalistów w szkołach (przypominamy, że od 17 grudnia obowiązują zupełnie nowe regulacje), a to wszystko za sprawą braku polskiej ustawy w tym zakresie, pozostającej wciąż w fazie projektu. Warto przeczytać:

  • Czy brak polskiej ustawy o ochronie sygnalistów zwalnia szkoły z wdrażania przepisów dyrektywy unijnej w tej sprawie?
  • Jak ochronić pracownika, który zgłasza nieprawidłowości w szkole?
  • Automotywacja – czyli, co zrobić, aby chciało się chcieć?
  • Przemoc w rodzinie – współpraca szkoły z policją.
  • Patotreści w sieci – czym są i jak szkodzą?

 

Życzymy Wam pięknego, zimowego tygodnia i jak zwykle, zachęcamy do komentowania naszych artykułów.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *