W ramach nauki zdalnej możliwe są konsultacje na terenie szkoły

Trzeba było podjąć decyzję o nauce zdalnej w szkołach, ponieważ gwałtownie wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa, ale zdajemy sobie sprawę z mankamentów nauczania na odległość - powiedział wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski

Zdajemy sobie sprawę z mankamentów nauczania na odległość i dlatego, gdy tylko mogliśmy, staraliśmy się wracać do nauczania stacjonarnego i nie podejmować decyzji o przechodzeniu na nauczanie zdalne – powiedział Dariusz Piontkowski.

Już w poprzednim roku zdecydowaliśmy się na dodatkowe środki do subwencji, które przekazaliśmy samorządom, a te szkołom na organizację zajęć wspomagających. To ponad 180 mln zł na tego typu zajęcia – dodał.

W ramach przepisów dotyczących nauczania zdalnego, przewidujemy możliwość organizowania konsultacji – także stacjonarnych, na terenie szkoły – zwłaszcza dla uczniów ostatnich klas tak, aby pomóc im w przygotowaniu do egzaminu maturalnego bądź egzaminu ósmoklasisty – podkreślił.

Źródła i cała: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/piontkowski-w-ramach-nauki-zdalnej-mozliwe-sa-konsultacje-na-terenie-szkoly,347200.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *