Praktyki ciąg dalszy

W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy pierwszy cykl praktyczny Edurady, w tym – dołączają kolejne. Warto nas czytać

Proponujemy Państwu hasło: „Październik miesiącem dobrej praktyki”. Takie bowiem są nasze plany w Eduradzie – przez cały miesiąc, w każdy czwartek, będziemy Państwu prezentować przykłady dobrych praktyk stosowanych w różnych szkołach: scenariusze lekcji, akcje, konkursy, projekty… Zachęcamy do lektury, jak również do korzystania z doświadczeń innych i wprowadzania dobrych praktyk w swoich placówkach! W tym tygodniu przedstawimy scenariusz lekcji „Głoska czy litera”. Polecamy i zachęcamy do dzielenia się własnymi doświadczeniami – z radością opublikujemy Państwa pomysły, projekty i scenariusze!

Kolejna nowość w tym tygodniu to inauguracja cyklu praktycznego dotyczącego awansu zawodowego. Marek Biernacki poprowadzi nas przez meandry tego procesu, podpowie co i kiedy zrobić, zaproponuje przykłady planów rozwoju zawodowego… Polecamy wszystkim, którzy już rozpoczęli staż i tym, którzy dopiero go planują – czytajcie i korzystajcie, polecajcie innym! Awans zawodowy w Eduradzie w środy – co dwa-trzy tygodnie.

We wtorek również cykl praktyczny, a więc nasza Szkoła Informacji Zwrotnej. W tym tygodniu Wojciech Turewicz przestrzega przed błędami w udzielaniu informacji zwrotnej. Polecamy!

Ostatni będą pierwszymi… W poniedziałek zatem druga część artykułu Bożeny Brzozowskiej o bezpieczeństwie w szkole – z przykładami konkretnych działań, ćwiczeń, zajęć z młodzieżą. Do natychmiastowego wykorzystania w praktyce.

Nie bez przyczyny zbiory eduradowych artykułów noszą tytuł „Od teorii do praktyki” – teraz jeszcze bliżej praktyki niż wcześniej. Zapraszamy do tygodnia z Eduradą!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *