Premiera książki „Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych”

W ostatnich tygodniach miała miejsce premiera kolejnej publikacji Wydawnictwa EKO-TUR: książki Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W ostatnich tygodniach miała miejsce premiera kolejnej publikacji Wydawnictwa EKO-TUR: książki Uczeń o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z tą niezwykle przydatną, praktyczną i merytoryczną pozycją!
Jak Państwo wiedzą, biblioteka pedagogiczna naszego portalu Edurada.pl składa się już z ponad 1300 artykułów napisanych przez czołowych ekspertów Instytutu Kształcenia Eko-Tur. Jesteśmy bardzo dumni z tak bogatego źródła wiedzy, jednocześnie jednak zdajemy sobie sprawę, że w tak ogromnym zbiorze artykuły opublikowane dawniej czasem umykają lub są trudniej dostępne. Dlatego podjęliśmy decyzję o publikowaniu zbioru artykułów wokół jednego tematu w formie książkowej – tak właśnie powstała nasza najnowsza pozycja.

Głównymi autorkami książki są Krystyna Budzianowska, Anna Polak, Monika Zdrzyłowska i Beata Jeziorska, nasze ekspertki w dziedzinie pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych – zarówno pod względem prawno-organizacyjnym jak i praktycznym, związanym z codziennym funkcjonowaniem takiego ucznia w szkole. W publikacji zebrane zostały zarówno artykuły napisane w przeszłości – odświeżone przez autorki i dostosowane do obecnych realiów formalno-prawnych – jak i teksty nowe, napisane specjalnie na potrzeby książki.

Książka jest bezcennym kompendium wiedzy na temat pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych: od strony prawnej i od strony praktycznej. Bierze pod uwagę zarówno uczniów z zaburzeniami uczenia się oraz z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, jak i tych, którzy nie posiadają diagnozy, ale wymagają szczególnego wsparcia nauczyciela. Ponieważ nie ma już dziś chyba szkoły, w której uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych by nie było, a pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest obowiązkiem i odpowiedzialnością każdego nauczyciela, jesteśmy przekonani, że nasza publikacja powinna znaleźć się na „wirtualnej półce” każdego z naszych czytelników.

Za tydzień nieco więcej informacji o strukturze książki i poruszanych przez nią tematach – już dziś zapraszamy do lektury!

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *