Przedświąteczne szaleństwo…

Czy można wystawiać ocenę za egzamin próbny ósmoklasisty i maturzysty? Jak zarządzać czasem, zwłaszcza w ferworze przedświątecznych obowiązków? Czy w szkole da się żyć bez skutecznej komunikacji? O tym wszystkim w Eduradzie w tym tygodniu! Zapraszamy do lektury!

Rozpoczął się czas przygotowań świątecznych, w wielu szkołach to również czas egzaminów próbnych oraz zbliżania się do końca pierwszego semestru – innymi słowy, pracy jest po same pachy…

 

  • W tym tygodniu kończymy temat awansu zawodowego na nowych zasadach – zapraszamy na ostatni już z tego cyklu artykuł Bożeny Brzozowskiej.
  • Wielu z Was pyta o skuteczną komunikację w szkole – z uczniami, z rodzicami, z nauczycielami, z tego powodu proponujemy we wtorek tekst autorstwa Marzeny Rudzewicz – 8 złotych zasad wychowawcy, który opisuje procedurę postępowania w sytuacjach trudnych, a w czwartek tekst Katarzyny Boboryckiej o tym, dlaczego i w jakich obszarach szkolnych komunikacja interpersonalna jest absolutnie niezbędna.
  • Ze względu na wiele wątpliwości dotyczących sposobu oceniania egzaminów próbnych wyjaśniamy w środę kwestię wstawiania do dziennika ocen za egzamin próbny ósmoklasisty i maturzysty.
  • Tydzień kończymy refleksją Artura Foremskiego na temat zarządzania własnym czasem.

Życzymy Wam pięknego tygodnia!

Redaktorka Naczelna Edurady

Zapraszamy na naszą nową stronę z ofertami pracy dla nauczycieli:

Praca dla nauczyciela

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *