Przestań spełniać oczekiwania innych ludzi! Jak wreszcie być sobą?

Przypomnij sobie radosne wspomnienia z dzieciństwa. Popatrz na siebie jak na dziecko. Może jesteś na wakacjach? Może jeździsz na rowerze? Może biegasz z kumplami po osiedlu? Może masz takie miejsce, gdzieś na wsi, które przypomina Ci dzieciństwo i przywołuje miłe wspomnienia? Takie miejsce, w które lubisz jeździć, bo tam czujesz się zawsze dobrze, gdzie możesz być sobą. Miejsce, które ma dla Ciebie wyjątkowe znaczenie. Dzieci podczas zabawy poszukują, testują, sprawdzają, robią to, co jest dla nich naturalne, wykorzystują swoje najmocniejsze strony, zainteresowania i umiejętności, aby się rozwijać. W taki sposób każdy z nas staje się sobą

Być sobą, to najlepsze co możesz dla siebie zrobić
Jak być sobą? Bycie sobą oznacza szczerość wobec siebie, czyli wyrażanie tego, co w życiu naprawdę czujemy i myślimy. Bycie sobą to odwaga do poszukiwania własnej ścieżki, ponieważ jesteśmy autorami swojego życia.

Co dzisiaj się zmieniło?

POZNAJ SIEBIE DZISIAJ
Przywołaj w pamięci te sytuacje, w których czujesz, że jesteś dzisiaj najbardziej szczery wobec samego siebie. W jakich sytuacjach widzisz siebie?

Kiedy wyruszasz na długi spacer jesienną porą i wiesz, że dzień należy tylko do Ciebie.
Gdy spędzasz czas z rodziną i masz świadomość, że macie przed sobą cały weekend.
Kiedy zdobywasz nowe zlecenia i pojawia się szansa zrealizowania ważnego dla Ciebie projektu, o którym zawsze marzyłeś.
CZYTAJ DALEJ….