Przygotowanie do podsumowań

Kolejny grudniowy tydzień w Eduradzie z kolejną porcją wiedzy, informacji, przemyśleń i refleksji dla naszych czytelników.

Zima przychodzi i odchodzi, oszronione ranki ustępują miejsca mżawce, która następnie znów zamarza… Kwietniowy pogodowo ten grudzień, ale i tak nie da się nie zauważyć, że rok nieubłaganie zmierza ku końcowi. Za chwilę Święta, po nich Sylwester i znów będziemy o rok starsi – i o rok mądrzejsi, miejmy nadzieję!

Pod koniec roku zajmujemy się kończeniem tego, co zaczęliśmy, zatem w tym tygodniu na naszych łamach znajdą Państwo głównie kontynuacje artykułów i tematów, które rozpoczęliśmy wcześniej. Zatem, zaczynając od poniedziałku:

– Egzamin szóstoklasisty – tym razem Ewa Biernacka przypomina zasady egzaminu dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Polecamy, wszystkie ważne informacje w jednym miejscu!

– Budowanie pozycji dyrektora szkoły oraz dyrektor jako lider w społeczności – we wtorek i czwartek. Nasz portal wspiera aktywnych dyrektorów, dyrektorów na starcie i dyrektorów aspirujących! Czytajcie, a Wasza praca stanie się łatwiejsza i bardziej satysfakcjonująca, a Wasze działania bardziej skuteczne…

– Szkolnictwo zawodowe w nowej odsłonie – tym razem o szkołach policealnych i znaczeniu kompetencji kluczowych w kształceniu zawodowym.

– W piątek, w nawiązaniu do Dnia Wolontariusza, który obchodziliśmy w ubiegłym tygodniu, przypominamy tekst Moniki Zdrzyłowskiej o wolontariacie w szkole od strony merytorycznej i formalnej. Czy warto organizować szkolne koło wolontariatu, jak to robić i których uczniów zachęcać do działania – o tym w piątek.

Zachęcamy – jak co tydzień – do uważnej lektury, do komentowania, do kontaktu. A na nowy tydzień życzymy sił witalnych, odporności (w taką pogodę wirusy szaleją) i nieustającej pogody ducha!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *