Rozpoczął się luty

Jedna dwunasta roku już za nami! Rozpoczął się luty, ferie zdążyły się skończyć – i zacząć, pojawia się harmonogram rekrutacji do szkół… Czas leci!

Dużo się dzieje w edukacyjnej i oświatowej rzeczywistości w lutym – jedni kończą, inni zaczynają semestr, gimnazjaliści wpisują w kalendarze daty rekrutacji, rodzice zapędzają pociechy do ciężkiej pracy. Edurada jak zwykle wspiera Państwa w wysiłkach!

W tym tygodniu w poniedziałek zapraszamy do lektury doskonałego tekstu Ewy Biernackiej o projekcie edukacyjnym, który dzięki reformie wraca do szkół podstawowych. Polecamy ten artykuł oraz tę formę angażowania uczniów w naukę!

Od wtorku – kontynuacje tematów rozpoczętych w tygodniu ubiegłym. We wtorek zatem – jak radzić sobie z tym, co w zespole rady pedagogicznej może pójść źle. Tydzień temu poznaliśmy diagnozę, teraz zatem czas na leczenie i profilaktykę. Polecamy!

W środę – przypominamy drugą część artykułu Artura Foremskiego o zespołach nauczycielskich. Ważny i potrzebny temat.

W czwartek – o motywacji nauczycieli kolejnych kilka zdań: czy motywacja finansowa ma znaczenie, czy warto się rozwijać zawodowo, jakie jest znaczenie motywacji nauczycieli dla pracy szkoły – o tym w czwartek.

W piątek zaś, tradycyjnie – przestrzeń dla rodziców, ich radości i trudności.

Życzymy wspaniałego lutowego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *