Są pieniądza na dodatkowe etaty dla psychologów w szkołach

Na przyszły rok w budżecie państwa, który będzie głosowany w czwartek, przeznaczyliśmy w subwencji 1,8 mld zł na 18 tys. dodatkowych etatów na opiekę psychologiczną w szkołach – powiedział we wtorek minister edukacji i nauki.
  • W tym roku przeznaczyliśmy 700 mln zł na dodatkowe zajęcia i dodatkowe 18 tys. etatów specjalistów, w tym psychologów. To jest wzrost o 80 proc. w stosunku do dotychczasowej liczby etatów – powiedział Przemysław Czarnek.
  • Na przyszły rok w budżecie państwa, który będzie głosowany w czwartek przeznaczyliśmy w subwencji 1 miliard 800 milionów zł na 18 tys. dodatkowych etatów na opiekę psychologiczną, na opiekę specjalistów w szkołach – zaznaczył.
  • Kwota ta zostanie przeznaczona na psychologów, pedagogów specjalnych i specjalistów z rozmaitych zakresów po to, żeby wychodzić naprzeciw problemom, które w szkole się pojawiają z różnych powodów – dodał.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/sa-pieniadza-na-dodatkowe-etaty-dla-psychologow-w-szkolach,425833.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *