Słonecznie poświątecznie

Nauczycielskie święto za nami – niech związana z nim radość pozostanie z nami przez cały tydzień!

Ponieważ Święto Edukacji Narodowej wypadało w niedzielę, zapewne wielu z Państwa dziś właśnie odbiera od uczniów wyrazy uznania, wdzięczności i sympatii – mamy nadzieję, że związane z tym świętem dobre emocje pozostaną z Państwem przez cały tydzień! Edurada życzenia już składała, w tym tygodniu podsumowujemy więc celebrację nauczycielskiego święta i … przechodzimy do dalszych działań!

W poniedziałek po raz ostatni odwiedzimy szkołę  Dubience i przyjrzymy się jej losom w ostatnich latach XX-wieku, które na szczęście okazały się dla niej łaskawe. Mamy nadzieję, że historia ta była dla Państwa ciekawa i inspirująca. Bardzo dziękujemy Panu Henrykowi Ślęzakowi za podzielenie się z Eduradą tymi zapiskami!

We wtorek rozpoczynamy nieco drażliwy temat konfliktu w szkole. Uniknąć konfliktów w grupie tak różnorodnych osobowości jak Rada Pedagogiczna – nie sposób; przyjrzyjmy się zatem, co możemy robić, kiedy już wystąpią.

W środę kontynuujemy rozważania Moniki Zdrzyłowskiej na temat  nowych zasad oceny pracy nauczyciela. W tym tygodniu – wskaźniki.

W czwartek znów o rodzicach w szkole i o magicznym słowie „synergia”: czy możliwa jest między rodzicami a nauczycielami realna współpraca?

W piątek wreszcie, ponieważ październik się kończy, a w sklepach już znicze, przypominamy artykuł „Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci”

 

Życzymy słonecznego tygodnia i pożytecznej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *