Spokojnie, to tylko praca. Jak nabrać dystansu do swojej pracy i nie dać się zwariować?

Najczęściej do zawodowej zmiany w życiu dojrzewamy powoli. To proces, który może trwać kilka lat. Wszystko zaczyna się w głowie. Coś się zmienia, powoli dojrzewamy do swoich decyzji. Stawiamy sobie cele. Robimy plany, układamy co i jak po kolei, jakie kroki podjąć najpierw, co potem – żeby wreszcie zacząć robić w życiu to, co lubimy i co daje nam satysfakcję. Zapisujemy się na studia podyplomowe, kursy, szkolenia i świadomie zakładamy, że jeszcze kilka miesięcy, jeszcze rok czy dwa wytrzymamy tu, gdzie jesteśmy.

Często budujemy swój „pancerz”, pracując ciągle w tym samym w miejscu, które nie daje nam spełnienia. Jak przetrwać ten czas? Jak nabrać dystansu do swojej pracy i nie dać się zwariować?
Przestań narzekać
Ludzi takich jak ty, którzy chcą się rozwijać, jest wokół całe mnóstwo – wystarczy się rozejrzeć. A może nawet wiesz, które to osoby, rozmawiasz z nimi na co dzień? Rozróżnij jednak narzekanie od rozwoju. Staraj się unikać ludzi, którzy wiecznie narzekają, bo mają to w naturze, ale niczego nie chcą zmieniać. Zacznij rozmawiać z tymi, którzy starają się znaleźć dobre strony każdej sytuacji, którzy rzeczywiście stawiają na rozwój, a przede wszystkim z tymi, którzy potrafią optymistycznie spojrzeć na świat.

Spróbuj znaleźć kilka pozytywnych stron swojej pracy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *