Świat się mieni kolorami…

Zagościła na dobre, rozsiadła się w parkach, na skwerach, zawitała do lasów….jesień – taka nasza, polska i złota. Dni coraz krótsze, a my powoli przyzwyczajamy się do tygodniowego rytmu pracy w szkołach. Próbujemy na nowo odnaleźć się w rzeczywistości szkoły stacjonarnej – staramy się dzielnie stawiać czoło wyzwaniom…

Zagościła na dobre, rozsiadła się w parkach, na skwerach, zawitała do lasów….jesień – taka nasza, polska i złota. Dni coraz krótsze, a my powoli przyzwyczajamy się do tygodniowego rytmu pracy w szkołach. Próbujemy na nowo odnaleźć się w rzeczywistości szkoły stacjonarnej – staramy się dzielnie stawiać czoło wyzwaniom.

W tym tygodniu nasz zespół redakcyjny opracował dla Was, Drodzy Eduradowicze, kilka istotnych tematów.

W poniedziałek proponujemy przygotowanie rocznego planu pracy szkoły – dr Krystyna Budzianowska wskaże, na co zwrócić uwagę. We wtorek Anna Kozimor-Cyganik zaprezentuje krótką procedurę postępowania w sytuacjach trudnych tak, aby nauczyciel nie stracił przy tym swojego autorytetu. W środę natomiast Jacek Jagiełło wyjaśnia, jak prawidłowo ustalać liczbę opiekunów przy organizacji wyjść i wycieczek szkolnych. Czwartkowa publikacja to klasyczny „odstresowywacz” – Jolanta Kolan podpowie, jak radzić sobie ze stresem. W piątek natomiast spróbujemy rozwiązać problem ze słabą frekwencją uczniów – tym razem Maria Stawska podzieli się z nami swoimi uwagami na ten temat.

Zapowiada się fantastyczny tydzień i życzymy Wam, aby właśnie taki był!

 

Redaktorka Naczelna Edurady

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *