Święto zadumy

W tym tygodniu tylko cztery dni pracy, w środę zaś wspominamy tych, którzy odeszli.

Zaczynamy listopad zadumą nad przemijaniem. Święto Zmarłych zawsze nastraja melancholijnie – to czas na wspominanie tych co odeszli, ale też refleksję nad własną śmiertelnością. Myślę wtedy zawsze, jak chciałbym być wspominana. To dobry sposób na przemyślenie swojego życia…

W związku ze świętem trochę w tym tygodniu poprzestawialiśmy tematy. Zatem w poniedziałek zapraszamy do lektury artykułu Ewy Biernackiej o ceremoniale szkolnym – tak jak rodzina ma swoje tradycje, tak może je mieć również szkoła. Warto je celebrować, przekazywać kolejnym pokoleniom, spisywać – są one przecież bardzo ważne.

We wtorek przypomnimy artykuł Michała Kurpińskiego „Nie wszystek umrę” – o tym, jak przygotować dzieci do przeżywania odwiedzin grobów bliskich. Co zrobić, aby nie był to pusty obowiązek, ale pełne emocji spotkanie z rodzinną historią – o tym we wtorek.

W czwartek ostatnia część artykułu Haliny Szymańskiej na temat zmian w prawie oświatowym. W piątek zaś dyrektor jako lider społeczny, czyli jeszcze jedna rola dyrektora szkoły.

Zapraszamy do lektury i życzymy bezpiecznych, choć pełnych zadumy, podróży na groby przodków!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *