System edukacji musi iść w stronę większej cyfryzacji

System edukacji musi iść w stronę większej cyfryzacji. Regiony apelują Europejski Komitet Regionów wezwał KE i państwa członkowskie do zwiększenia wydatków na cyfryzację edukacji (Fot. European Union/Nuno Rodrigues) Europejski Komitet Regionów oraz przedstawiciele samorządów lokalnych i regionalnych w nim zasiadający, apelują do państw członkowskich UE o przeznaczenie większej puli środków unijnych na projekty z zakresu cyfryzacji systemu edukacji oraz niwelowanie przepaści cyfrowej między obszarami wiejskimi i miejskimi.

Nad kwestią cyfryzacji edukacji pochylono się w związku z pracami, jakie UE prowadzi nad utworzeniem do 2025 r. europejskiego obszaru edukacji, mającego na celu wsparcie państw w budowaniu odpornych i przyszłościowych systemów kształcenia i szkolenia.

Propozycje Europejskiego Komitetu Regionów – jak poinformowała Unia Metropolii Polskich – stanowią część opinii w sprawie planu działania w dziedzinie edukacji cyfrowej na lata 2021–2027, przygotowanej przez Gillian Coughlan, członkinię Rady Hrabstwa Cork.

Komitet wskazuje w swojej opinii m.in. na przepaść cyfrową między obszarami wiejskimi i miejskimi. Zdaniem regionów to jeden z kluczowych problemów.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/system-edukacji-musi-isc-w-strone-wiekszej-cyfryzacji-regiony-apeluja,280630.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *