Szkolnictwo zawodowe w czasach pandemii. Dla rynku to jeszcze większe wyzwanie

- Dużym wyzwaniem jest to, aby łączyć świat edukacji ze światem biznesu. Naszą rolą pozostaje zbudowanie dobrej platformy komunikacji między lokalnym oraz regionalnym rynkiem pracy a naszymi placówkami. Ułatwi to wprowadzanie młodego człowieka bez większych problemów na rynek pracy, będzie mógł on wtedy rozwijać się i spełniać swoje aspiracje - mówił marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W województwie zachodniopomorskim w szkołach branżowych i technikach uczy się więcej osób niż w szkołach ogólnokształcących. Mimo to, nawet jeśli wszystkie wejdą na regionalny rynek pracy, to nie pokryją jego zapotrzebowania.

Szkolnictwo zawodowe, wprowadzanie młodych ludzi na rynek pracy, to wciąż wielkie wyzwanie przed którym wspólnie stoimy – przyznaje Olgierd Geblewicz, marszałek woj. zachodniopomorskiego.

W czasie pandemii nauka praktyczna zawodu dość mocno ucierpiała. Problemy dotyczyły zarówno nauczania w szkolnych pracowniach, jak też praktyk u pracodawców.

Źródło i cały tekst: https://www.pulshr.pl/edukacja/szkolnictwo-zawodowe-w-czasach-pandemii-dla-rynku-to-jeszcze-wieksze-wyzwanie,78185.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *