Trochę prawa, trochę pasji

Środowisko oświatowe jest żywo zainteresowane zmianami w ustawie o systemie oświaty, świadczą o tym zapełnione grupy szkoleniowe oraz pytania kierowane do naszego prawnika Jolanty Fiedeń. Odpowiadając na Państwa potrzeby publikujemy tekst Bogdana Żerkowskiego, omawiający zasady funkcjonowania komisji rekrutacyjnej. Śmiem twierdzić, że z tym tekstem powinien zapoznać się każdy dyrektor szkoły.

Wtorek pozostaje dniem z felietonem Wojciecha Turewicza. Tym razem Autor podejmuje refleksję nad związkami pracy i pasji. Pokazuje, jak dużą rolę w naszym codziennym życiu odgrywa detal. Uśmiech kelnera, zaangażowanie kucharza, profesjonalizm menagera – to wszystko sprawia, że życie smakuje lepiej. Michał Anioł podobno powiedział: „Nie lekceważ drobnostek, bo od nich zależy doskonałość”. Zgadzają się Państwo z nim?

            Kreatywność stała się ostatnio bardzo modnym pojęciem. Aldona Torenc przekonuje, że umiejętność poszukiwania nowych rozwiązań przydaje się także w pracy nauczyciela. Jak uczyć kreatywnie? Jak sprawić, by nasze lekcje były wciągające? Jak przepędzić nudę ze szkolnych murów? O tym wszystkim w artykule, który pojawi się już w środę.

            Nie tylko pojęcie kreatywności robi karierę, ale także asertywności. Jolanta Lamm rozpoznaje w nim dość dużą dozę manipulacji. Odważnie pyta, czy w świecie zdominowanym przez „kreatywne” postawy jest jeszcze miejsce dla współczucia, współodpowiedzialności i bezinteresownego idealizmu. Kiedy asertywność się przydaje, a kiedy służy do maskowania egoizmu? – zapraszamy do dyskusji.

            W piątkowym dziale dla rodziców Karolina Isio-Kurpińska podpowie, jak spędzać czas ze swoimi dziećmi, tak by łączyć w sobie przyjemne z pożytecznym. Przecież  warto wyłączyć telewizor, odłączyć się od Internetu…

            Uwaga – nowe wzory dokumentów. Zajrzyj do naszego działu!

Pożytecznej lektury

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *