Trzecie urodziny Edurady

W sobotę 17 października 2015 portal oświatowy Edurada świętował swoje trzecie urodziny!

 Z tej okazji w siedzibie Instytutu Kształcenia EKO-TUR odbyła się uroczystość, w której wzięli udział przyjaciele i współpracownicy Edurady: zespół redakcyjny, autorzy, komentatorzy oraz zaproszeni goście ze środowiska oświatowego – dyrektorzy szkół.

Spotkanie przebiegało w swobodnej i przyjaznej atmosferze. Uczestników przywitał prezes Grupy Eko-Tur, Wojciech Turewicz i od razu – trochę wbrew tradycji – wręczył urodzinowym gościom prezenty od Edurady: trzecią już część publikacji „Edurada – od teorii do praktyki”. Książka ta to wybór artykułów, które przez cały ubiegły rok ukazywały się na naszym portalu. Stanowi ona formę podziękowania dla piszących dla państwa autorów, formę promocji ich wiedzy, ale jest również sposobem propagowania naszego portalu oraz jego ekspertów w szkołach w całej Polsce: kolejne wydawnictwa trafiają bowiem w ręce klientów Eko-Tur podczas szkoleń dla rad pedagogicznych.

Kolejnym mówcą był dyrektor Edurady, Artur Foremski. Przypomniał zebranym początki portalu, mówił o jego filozofii, o celach, ale również o codziennym funkcjonowaniu. W części wystąpienia prezentującej dokonania Edurady w liczbach słychać było autentyczną dumę z tego, jak wiele udało się osiągnąć spontanicznym i bezinteresownym wysiłkiem grupy pasjonatów, którzy po prostu chcą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, wspierać środowisko oświatowe, odpowiadać na potrzeby nauczycieli i dyrektorów szkół oraz rodziców uczniów. Ponad 800 artykułów, 130 wzorów dokumentów, 2000 codziennych wejść na stronę, prawie 1500 fanów na naszym profilu na Facebooku – to naprawdę robi wrażenie.

Uroczyste spotkanie było doskonałą okazją do wyrażenia wdzięczności tym, którzy swoją pracą i zaangażowaniem sprawiają, że Edurada działa i rozwija się. Były więc uroczyste podziękowania dla Doroty Rokickiej, Moniki Zdrzyłowskiej, Jolanty Lamm, Marka Chęcińskiego i Marka Hampla – naszych autorów. Po raz pierwszy wręczone zostały również specjalne nagrody Edurady: srebrne pióro Edurady otrzymała Krystyna Budzianowska, autorka ogromnej liczby artykułów o szerokim zakresie tematycznym, chętnie czytanych na naszym portalu; oraz Karolina Isio-Kurpińska, Redaktorka naczelna od sierpnia 2014 roku, odpowiedzialna za sferę merytoryczną portalu, autorka piątkowego cyklu dla rodziców. Złotym Piórem Edurady uhonorowany został Maciej Biernacki, który od początku istnienia portalu wspiera naszych czytelników przygotowując wzory dokumentów i odpowiadając na pytania do ekspertów.

Po dumie i wzruszeniach przyszedł czas na chwilę uśmiechu – Karolina Isio-Kurpińska zaprosiła uczestników do odkrywania świeżo otrzymanej publikacji. Okazało się, że choć głównymi grupami docelowymi naszej publikacji są dyrektorzy, nauczyciela i rodzice, uczestnikom spotkania udało się znaleźć rozdziały, które zaciekawią tak zaskakujących odbiorców jak narciarze, budowlańcy, wielbiciele Harrego Pottera a nawet ratownicy. Było sporo śmiechu i – mamy nadzieję – zainteresowania dalszą lekturą.

Aleksandra Turewicz wprowadziła uczestników w tajniki nowoczesnej technologii, prezentując w przystępny sposób aplikację umożliwiającą dyktowanie tekstu, który urządzenie zmienia w słowo pisane. Był to nasz ukłon w stronę naszych autorów, którzy często mają niewiele czasu na pisanie artykułów na nasze łamy; okazuje się, że smartfon, który większość z nas posiada, umożliwia napisanie artykułu bez pomocy rąk, na przykład w czasie jazdy na szkolenie czy spaceru po lesie.

Wreszcie Wojciech Turewicz w swoim krótkim wykładzie podniósł kwestię oceny i jej destrukcyjnego wpływu na ludzi. Zachęcił uczestników spotkania do podjęcia działań na miarę ich możliwości w kierunku ograniczenia liczby osób „złamanych” ciężarem oceny. To ważny temat, wielokrotnie podnoszony przez naszego stałego felietonistę na łamach Edurady.

Na koniec – jak to na przyjęciu urodzinowym – był czas na kuluarowe rozmowy przy lampce wina i doskonałym urodzinowym torcie. To było fantastyczne spotkanie, dające mnóstwo pozytywnej energii, radości i dumy. Dziękujemy wszystkim gościom za uczestnictwo a naszym czytelnikom za towarzyszenie nam już od trzech lat – to Państwo motywują nas do dalszej pracy! A Eduradzie życzymy sto lat!

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *