Urodzinowo!

Poprzedni tydzień zaczęliśmy od życzeń dla czytelników – ten zaczynamy od życzeń dla nas!

 Sobota upłynęła nam w Eduradzie niezwykle miło na świętowaniu (nieco spóźnionym) trzecich urodzin naszego portalu. Dokładną relację z obchodów znajdą Państwo w naszym dzisiejszym artykule, tu zaś chciałabym tylko raz jeszcze podziękować całemu zespołowi Edurady: autorom piszącym artykuły, osobom publikującym je na stronie, naszym czytelnikom i komentatorom: bez Was nie byłoby Edurady, razem tworzymy fantastyczną społeczność, jestem dumna, że mogę być jej częścią! Jednocześnie zachęcam do lektury naszej nowej publikacji – „Edurada: od teorii do praktyki. Część trzecia”, której premierę również świętowaliśmy w sobotę. 

Po świętowaniu czas jednak zabrać się do pracy. Zapraszamy zatem do lektury naszych tekstów w tym tygodniu!

We wtorek Wojciech Turewicz o emocjach. Jak zwykle pochyla się nad kwestią komunikacji, trudnych sytuacji i konfliktów – jak zarządzać emocjami, kiedy robi się naprawdę gorąco? Polecamy.

W środę kolejna odsłona praktycznego cyklu dotyczącego awansu zawodowego nauczycieli – w tym tygodniu prezentujemy przykładowy plan rozwoju zawodowego nauczyciela stażysty.

W czwartek – dobre praktyki. Tym razem znów z Torunia, propozycja włączenia logiki do zajęć z najmłodszymi uczniami. Popieramy i polecamy!

W piątek zaś jak zwykle zaproponujemy temat dla rodziców: w przeddzień wyborów parlamentarnych porozmawiamy o tym, czy – i jak – wprowadzać dzieci i młodzież w świat sporów politycznych.

Zapraszamy do Edurady – bądźcie z nami kolejne trzy lata!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *