Trzy kroki do tego, aby przestać demonizować stres i zaprzyjaźnić się z nim dla własnego zdrowia

Ciągle martwisz się o to, że coś pójdzie nie tak? Czujesz się przeciążony codziennymi obowiązkami? Obawiasz się zmian, które następują? Spieszysz się, nawet jak nie ma ku temu żadnego powodu?

Stres jest częścią życia
Mam dla Ciebie dobrą i złą wiadomość. Zacznijmy od złej – nigdy nie wyeliminujesz stresu. Stres jest towarzyszem naszego życia i nie da się go uniknąć. Dobra wiadomość jest taka – pomimo wszystkich trudności, jakie się z nim wiążą, stres potrafi być naszym sprzymierzeńcem.

Czas zmienić nastawienie i zaprzyjaźnić się ze stresem!
Na początek zapraszam Cię do poszerzenia swoich wyobrażeń i przekonań na temat stresu i jego złożoności. Zmiana perspektywy to pierwszy krok do tego, aby spojrzeć na siebie na nowo, poszerzać spektrum własnych reakcji w stresie i wyjść poza nawykowe działanie.

Po pierwsze: jak myślisz o stresie?
Nie oszukujmy się. Najczęściej myślimy o stresie jak o zjawisku, które szkodzi. Tradycyjne (i dezaktualizujące się) definicje stresu odnoszą się zazwyczaj do reakcji organizmu na stan przeciążenia, jakiego doznajemy w wyniku działania niekorzystnego stresora (przy czym stresorem może być wszystko, co się dzieje z nami i w naszym otoczeniu, co interpretujemy jako zagrażające). To sprawia, że demonizujemy stres.

Źródło i cały tekst: https://zmianywzyciu.pl/trzy-kroki-do-tego-aby-przestac-demonizowac-stres-i-zaprzyjaznic-sie-z-nim-dla-wlasnego-zdrowia/

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *