Trzy znaki, że bardzo potrzebujesz zmiany w życiu

Czy jesteś szczęśliwy i zadowolony ze swojego życia? Skoro czytasz ten artykuł, istnieje duża szansa, że coś cię w życiu uwiera. Możesz czuć, że utknąłeś w bardzo niekomfortowym momencie swojego życia: nieudanym związku, niezadowalającej pracy lub zmagać się z lękiem, a nawet depresją. Mimo wielu wysiłków, które podejmujesz, żeby poprawić swoje życie, wciąż stoisz w miejscu. Nie możesz znaleźć bodźca, który pomoże ci ruszyć z całą energią i poprawić swój stan emocjonalny. Co wtedy robisz?

Według psychoterapeuty, Seana Grovera, do najczęstszych czynników wywołujących życiowe zmiany zaliczają się trzy wyjątkowo stresujące zdarzenia.

Trauma: kryzys zdrowotny, wypadek, otarcie się o śmierć.
Strata: śmierć bliskiej osoby lub tragiczne i bolesne zakończenie związku.
Życiowe trudności: zwolnienie z pracy, bezrobocie, rosnące zadłużenie.
Wydarzenia te wywołują w twoim życiu wstrząsy i huragany, sprawiają, że jesteś zmuszony zakwestionować swoje dotychczasowe wybory i rozważyć zupełnie nowe opcje i rozwiązania. Najczęściej wywołują kryzys egzystencjalny, który zmusza cię do zbadania i oceny wszystkich aspektów swojego życia. Bywa, że staramy się z całych sił uniknąć konfrontacji z trudnymi emocjami. Nie chcemy ich dostrzec lub nazwać, ponieważ każda życiowa zmiana oznacza wyjście ze swojej strefy komfortu i zazwyczaj wiąże się z wykonaniem ciężkiej i trudnej pracy emocjonalnej…czytaj dalej u źródła: https://kobieta.onet.pl/psychologia/trzy-znaki-ze-bardzo-potrzebujesz-zmiany-w-zyciu/y3seg2x

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *